Nejnovější recenze ze sekce Rozmetadla a posypové vozíky

Agri-Fab AF 309

Agri-Fab AF 309

Přidáno: 8. srpna 2013

• cena, zpracování, časová úspora při práci na zahradě, 2 v jednom, kvalitní ocelové břity v rozmetadlu
  • zatím jsem nezpozoroval problém

Již jsem popisoval recenzi pro traktor STIGA Estate HST a provzdušňovač AGRI FAB AF294. Nicméně mě nebavilo neustále chodit po pozemku s posypovým vozíkem a do toho jsem přemýšlel jak tavní plochu aerofikovat. Na trhu jsou 3 způsoby - koupíte si boty s hřeby (k ničemu), válec s hroty, duté hroty, a propichování provzdušňovačem s hvězdicemi.

Dloho jsem přemýšlel, proč mám na travní ploše fleky suché trávy (v horkých měsících) a proč se mi voda ze závlahy nedostane pořádně do hloubky. Pak jsem se dočetl o aerofikaci a 3 týdny jsem vybíral příslušenství za traktor, které bych využil vícekrát než jen 2x za sezonu. Půjčovna na toto příslušenství je na Mostecku sci-fi a tak jsem se rozhodl pro AGRIFAB 2in1. Provzdušňovač a rozmetadlo v jednom.

Včera jsem dělal obnovu trávníku a poprvé jsem tento vozík za traktor použil a zde jsou mé postřehy.

V první řadě pokud chcete jen prokypřit půdu, tak vozík doporučuji zatížit min 20kg. Já to udělal tak, že při prvním pokusu jsem tam dal 2 pytle s travním substrátem. No a to jsem neměl dělat, protože hvězdice na prokypení jsou řetězem spojená s rozmetadlem, takže kovové břity v rozmetadlu se při prokypřování také točí. Hned se mi do břitu namotal igelit z balení substrátu. Takže to nebyl dobrý počin. Doporučiji zatížit buď pískem a rozmetadlo uzavřít a nebo klidně jakýmkoliv pytlem, ale na spodní část rozmetadla si dejte prkno, které zamezí styku zatížené věci s břitem rozmetadla.

Protože jsem obnovoval trávník, tak jsem si vozík zatížil pískem, který jsem smíchal s osivem pro dosetí a hnojivem od Agra (Travin už nikdy více). Poté jsem zapřáhl za traktor a projel jsem 1/2 pozemku a to "křížem", tedy ve všech směrech. Hvězdice se do půdy perfektně zaboří a dělají cca 3-5 cm vpichy (řezy). Za sebou vidíte jen direčky po hvězdicích bez jakéhokoliv poničení trávníku. Pro druhou půlku pozemku jsem opět doplnil směs písku atd. a postup byl naprosto stejný.
Při záběru provzdušňovače cca 100 cm jsem za 30 minut zvládl plochu 750 m2. 9 hvězdic je plně dostačujících.

Jako pomocníka jednoznačně doporučuji, i kyž jsem chtěl původně od AGRI FABu universální systém, kde máte jednu platformu, na kterou můžete ukotvit, válec, provzdušňovač, dité trny, vyhrabávač trávy (drátky) atd. Sestava bez válce je na Amazonu za cca 400USD, ale nedpravují do ČR, doprava do ČR by byla za částku 320 USD bez celních poplatků.
Nicméně nelituji a nákup doporučuji spolu s AGRI FAB AF294 (drátky pro vyhrabávání stařiny, mechu atd).

Nicméně důležité :
Pokud chcete kypřit, bez použití rozmetadla, tak to jde - rozmetadlo zavřete (průchd pro písek, osivo, atd).
Jestli chcete jen použít rozmetadlo bez kypření, tak bohužel, to nejde. Rozmetadlo je s hvězdicemi propojeno řetězem a pohybem - pojezdem hvězdic po pozemku je tak poháněno rozmetadlo. Mě to nevadí, alespoň každý 3-tí týden při hnojení a pískování rovnou i kypřit, trávníku to zcela určitě jen prospěje a bude v dobré kondici jako Vitalij Kličko v posledních 10-ti letech.
Problém však musím vyřešit na zimu, kvůli buď pískování nebo solení, ale popravdě řečeno, kolikrát jsem to za poslední roky dělal - 2x 3x lopatou ?
Rozmetadlo jsem si kupoval především pro pomoc na zahradě, takže mě tato věc moc netrápí, nicméně je dobré Vás, případné zájemce, o tomto informovat.

Věřím, že mé recenze budou pro Vás prospěšné.

AL-KO US 45-22

AL-KO US 45-22

Ověřený zákazník Korunka.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 31. července 2013

Zakoupeno v Korunka.cz

• jednoduchost
  • funkčnost
  • zatím nic

za ty peníze dobrá koupě

Hecht 212

Hecht 212

Ověřený zákazník PROHOPO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. června 2013

Zakoupeno v PROHOPO.cz

Měli jsme možnost vyzkoušet i Gardenu, a ta je prostě lepší. Ale zase stojí podstatně víc. Takže kdo nepotřebuje nejlepší výrobek na trhu, tak tohle je slušný kompromis kvalita/funkčnost/cena.

Ověřený zákazník Nářadí-Vítek Ověřený zákazník

Přidáno: 10. června 2013

Zakoupeno v Nářadí-Vítek

• Rozmetá dobře a na rozdíl od vozíčků, která hnojivo rozhazují v pásech, neudělá na trávníku pruhy.

předpínání bovdenu není vyřešeno moc dobře, bovden je dlouhý a i systém přenastavení na velikost otevření není dobře zvolený, na druhou stranu, za ty peňauze.....

Přidáno: 8. června 2013

• Mizerné konstrukční řešení, které počítá s tím, že se vám vozík rozpadne nejpozději do 2 let
  • Hnojivo je natolik agresivní, že naruší plasty i hliníkový profil, do kterého jsou vsazena kola. Ta se zadřou a rozpadnou. Neopravitelné.

Nedoporučuji

Ověřený zákazník HECHT Ověřený zákazník

Přidáno: 27. května 2013

Zakoupeno v HECHT

Spokojenost, zadne problemy

Ověřený zákazník KAMODY.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 27. května 2013

Zakoupeno v KAMODY.CZ

S produktem mám zkušenosti již déle.
jednoduchá obsluha.
Doporučuji.

Přidáno: 22. května 2013

• snadná obsluha, rychlé použití, výhodou je regulace množství rozmetávaného hojiva a také regulace rychlosti,prostě výborný

Zahradu o výměře 1500m2 jsem pohnojila během 10ti minut. I když nasypete plný zásobní hnojiva, je manipulace s rozmetadlem snadná. Opravdu skvělý pomocník na naši zahradu, konečně nemáme zahradu jak zebru, ale tráva je krásně rovnoměrně prohnojená! Všem vřele doporučuji, myslím si, že i cena je v poměru ke kvalitě úměrná.

Einhell BG-SR 12

Einhell BG-SR 12

Ověřený zákazník DANESI s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 20. května 2013

Zakoupeno v DANESI s.r.o.

levné, jednoduché, funguje

Scheppach RS 400 42030000

Scheppach RS 400 42030000

Ověřený zákazník Svářečky-obchod.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. května 2013

Zakoupeno v Svářečky-obchod.cz

• Netreba manualne preosievat :-), naozaj to funguje
  • je tichy
  • Pri skladani som zistil, ze mi chyba jedna skrutka, musel som ju samostatne dokupit.
  • Trosku zle sa pasuje furik pod preosievac, stale nieco ide mimo
  • pri hadzani lopatou do bubnu obcas nieco aj dole do furika. Mozna keby bol vacsi bubon, by sa to nestavalo.

Je to jediny produkt tohto druhu na trhu pre zahradkarske pouzitie. Cize tazko porovnavat.
Cena by mohla byt nizsia ale tym, ze to je monopolny produkt, tak sa tomu da rozumiet.

TurfMaster AF 701

TurfMaster AF 701

Ověřený zákazník Garden-shopcz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. května 2013

Zakoupeno v Garden-shopcz

• Velice pekne rozhazovani

Je lepsi nez voziky, co hnojivo pouze sypou

Dakr KRH-01

Dakr KRH-01

Ověřený zákazník Namir.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. května 2013

Zakoupeno v Namir.cz

vyhovuje pro daný účel (zimní posyp ploch)

Ověřený zákazník zijemeZAHRADOU.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. května 2013

Zakoupeno v zijemeZAHRADOU.cz

• dobry vyber tovaru
  • slaba dodavka

neviem napisat o tovare nic lebo ho este nemam doma

Ověřený zákazník Badum.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. května 2013

Zakoupeno v Badum.cz

• Chatrné provedení.

Ověřený zákazník mamtechnika Ověřený zákazník

Přidáno: 3. května 2013

Zakoupeno v mamtechnika

• rychlost rozmetání hnojiva
  • ve dvou případech jsem musel vyvrtat montážní otvory

zatím jsem nepoužil

Ověřený zákazník zijemeZAHRADOU.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. května 2013

Zakoupeno v zijemeZAHRADOU.cz

• pohodlnost

Ověřený zákazník Zahradni-naradi-wolf.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. dubna 2013

Zakoupeno v Zahradni-naradi-wolf.cz

• Mnohem lepší, rovnoměrná aplikace hnojiva.
  • Můj trávník už není jakou zebra

Ověřený zákazník HobyNaradi.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. února 2013

Zakoupeno v HobyNaradi.cz

výrobek jsem obědnával z důvodu potřeby a vyběr byl podřízen pravidlu cena poměr výkon.

Einhell Blue BG-US 2,5

Einhell Blue BG-US 2,5

Ověřený zákazník ok1.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 7. února 2013

(naposledy upraveno 7. února 2013)

Zakoupeno v ok1.cz

• dobré pro menší zahzádku

spokojenost

Přidáno: 3. února 2013

• Kolečka se časem zadřou a upadnou. Opravit ani reklamovat nelze.

Nedoporučuji kupovat.

Zobrazuji 441 - 460 ze 500 recenzí 1...21 22 [ 23 ] 24 25